Додаткова інформація
«Свідомо чи несвідомо, з власного пересвідчення чи з чужого голосу, але кожен, почувши ім’я Франка, здіймає шапку незалежно від свого місця народження. Тут діє інстинкт величі». Так колись сказав Євген Маланюк.
Волею історії Іван Франко є універсальним українським генієм, який своєю подвижницькою працею, титанічною багатогранною діяльністю зміг реалізувати свій власний потенціал в різних галузях.
В особі Івана Франка український народ отримав духовно-інтелектуального борця за волю і національну справедливість.
Щоб краще зрозуміти постать митця, ми разом з ним продовжуємо розвиватися в часі, в історії; вбираємо новий досвід та досліджуємо людський поступ; стаємо до праці та нових звершень.
Проект «ФранкоVi», здійснений за підтримки УКФ, покликаний популяризувати українське культурне надбання та зберегти історико-культурну спадщину Франкового роду. Імена деяких особистостей цього проєкту досить відомі, а про деяких ви, мабуть, і не чули, але це не робить їхні життєві історії нецікавими, а досягнення – невагомими та неважливими. Коло цих людей набагато ширше, ніж рамки проєкту.
Квартиру-музей родини Івана Франка у Києві було відкрито в листопаді 2016 року за ініціативи онука Каменяра – Роланда Франка. Цей музейний заклад створено в будинку, куди в 1950 році радянська влада добровільно-примусово переселила родину Тараса Франка зі Львова.
Музей складається з п’яти залів, де містяться архівні документи, фотографії з сімейного архіву, частково відображено побут родини, предмети інтер’єру, листи, машинописи та малюнки. Також представлено експозицію, присвячену Іванові Франку, який перебував у Києві тричі (у 1885, 1886 і 1909 роках), та його дітям: Андрію, Петру, Тарасу та Анні, життя яких пов’язане з Києвом.