UA EN

Франко в театрі та кіно

Серед різноманітної і багатогранної діяльності митця особливе місце належить дослідженню і розробці наукових засад розвитку українського національного театру. Вплив І. Франка на творчу практику українського театру був величезним. До нього звертались за порадами з приводу режисури, акторської майстерності, до його думки апелювали у суперечках і дискусіях. Праці І. Франка стали теоретичним підґрунтям діяльності перших українських театрів А. Крушельницького, М. Садовського та ін. Як дослідник та історик театру Іван Франко займає одне з чільних місць в українському мистецтві. За весь час було знято немало біографічних фільмів про Івана Франка, художніх та анімаційних фільмів та показано на сценах сотні вистав за його творами.
Типологія:
Украдене щастя (мінісеріал, 1984). Частина 1
«Украдене щастя» — український 2-серійний мінісеріал режисера Юрія Ткаченка, знятий за мотивами однойменної драми Івана Франка у 1984 році на студії «Укртелефільм». Драма Франка переростає у трагедію високої напруги, трагічну притчу про те, що на чужому нещасті свого щастя не збудуєш, так само як не можна зло подолати злом. Дія відбувається наприкінці позаминулого століття у прикарпатському селі. Любили одне одного, клялися у вічній вірності Михайло Гурман і Анна. Але Михайла забрали до цісарської армії. Брати Анни, щоб не ділитися із сестрою посагом, збрехали про загибель юнака. Дівчину насильно віддали заміж за наймита Миколу, вкравши у неї не тільки спадщину, а й щастя. Пройшли роки. Анна змирилась з долею, і односельцям сім'я здавалась щасливою. Але несподівано з'явився «воскреслий» Михайло Гурман, жандарм, — колишня любов Анни вибухає з новою силою. Тепер вже Михайло намагається вкрасти щастя у Миколи. Але і йому не судилося бути щасливим.
Іван Франко
Украдене щастя (мінісеріал, 1984). Частина 2
«Украдене щастя» — український радянський 2-серійний мінісеріал режисера Юрія Ткаченка, знятий за мотивами однойменної драми Івана Франка у 1984 році на студії «Укртелефільм». Драма Франка переростає у трагедію високої напруги, трагічну притчу про те, що на чужому нещасті свого щастя не збудуєш, так само як не можна зло подолати злом. Дія відбувається наприкінці позаминулого століття у прикарпатському селі. Любили одне одного, клялися у вічній вірності Михайло Гурман і Анна. Але забрали Михайла до цісарської армії, і брати Анни, щоб не ділитися із сестрою посагом, сказали, що загинув Михайло, силою віддали дівчину за наймита Миколу, вкравши у неї не тільки спадщину, а й щастя. Проходять роки. Змирившись з долею, живе Анна, і односельцям сім'я їхня здається щасливою. Але несподівано з'являється «воскреслий» Михайло Гурман, жандарм, — колишня любов Анни вибухає з новою силою. Тепер вже Михайло краде щастя у Миколи. Але і йому, Михайлові, не судилося бути щасливим.
Іван Франко
Будь ласка,
скористайтеся
десктоп-версією сайта